Рекурентні послідовності

/Files/images/9c34068bc22886960cfdcdb61224e274.gif

Урок №8 Інформатика (ОАП) 10-В Клас Дата 30.01.2013
Тема Рекурентні послідовності.
Мета уроку. Сформувати у учнів розуміння поняття «рекурентності», вміння використовувати рекурентні співвідношення для програмування розв'язку задач;

Розвивати у учнів логічне мислення; виховувати у учнів дисциплінованість на уроці.
Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.
Обладнання. ПК, інтерактивна дошка, презентація до уроку «Рекурентні послідовності».

План уроку.
1. Організаційний момент.

2. Актуалізація опорних знань. Перевірка д.з.
3. Мотивація.
4. Вивчення нового матеріалу. Теорія.
5. Практичне дослідження нового матеріалу.
6. Підведення підсумку уроку.
7. Рефлексія.
8. Д.з.
Хід уроку.
І. Привітання учнів. Перевірка відсутніх на уроці.
ІІ. Аналіз перевірки дз.(6 уроків).
Аналіз лабораторної роботи.
1.Я знаю …. 2. Я вмію… 3. Я…
ІІІ. «Дорогу осилит идущий, а інформатику мыслящий»
IV.
"Рекурентний" означає "зворотний". Справді, елемент послідовності тут визначається через попередні, і для його обчислення треба повернутися до них. Усім добре відомі рекурентні співвідношення вигляду an=an-1+d або bn=bn-1* q – їм задовольняють члени відповідно арифметичних або геометричних прогресій. Конкретна ж прогресія, тобто послідовність чисел, задається першим членом a1 і різницею d (або знаменником q). Власне, послідовність степенів у прикладі p0, p1, p2, … – геометрична прогресія: вона визначається першим членом p0=1 і рекурентним співвідношенням pi=pi-1*a при будь-якому i>0. Послідовність, члени якої задовольняють деяке рекурентне співвідношення, також називається рекурентною. Читати далі.

Лабораторна робота №7.Тема.«Реалізація рекурентних алгоритмів у вигляді проектів»


Кiлькiсть переглядiв: 532

Коментарi